Program warsztatów
Konsultacje do rodziców
Rozwiąż swoje obawy i rozwiąż problem korzystając z profesjonalnej konsultacji. Pomożemy Ci w ustaleniu priorytetów i opracowaniu planu działania, wykorzystując sprawdzone strategie z ponad 20-letniego doświadczenia we wspieraniu rodziców i rodzin oraz jako rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami nierozwojowymi.
Program wsparcia dla rodziców małego dziecka z autyzmem, które otrzymało diagnozę.
-
Przeznaczony dla rodziców, których dziecko otrzymało diagnozę zaburzenia ze spektrum autyzmu.
-
Pomaga rodzicom wypracować dobre praktyki we wspieraniu dziecka od najmłodszych lat.
-
Pomoże Ci zrozumieć autystyczne spektrum Twojego dziecka; zrozumieć jego świat, nawiązać kontakt i znaleźć sposoby na rozwój interakcji i komunikacji.
-
Pomoże rozumieć komunikaty jakie przekazuje dziecko swoim zachowaniem.
-
Pomoże zdobyć wiedzę o podzielić się pozytywną praktyką jak organizować czas dziecku i rodzinie.
-
„Czas na zabawę!” – jak bawić się z dzieckiem.
Grupy wsparcia
Grupa wsparcia dla rodziców - rusza od października 2023
To comiesięczne spotkania dla rodziców dzieci korzystających z usług Centrum Mia Mente.
Te sesje warsztatowe, które kładą nacisk na wymianę pomysłów i praktyczne uczenie się. Podziel się swoimi historiami, pytaniami
i uczuciami na temat bycia rodzicem dziecka z ASD. Są to spotkania dla rodziców, którzy chcą połączyć się z innymi rodzicami przeżywającymi te same wyzwania i radości. Rodzice dzielą się historiami, sukcesami i udzielają rad tym, którzy mają trudność
Grupa dla rodziców – 8 kroków jak pracować z dzieckiem z trudnymi zachowaniami
Czasami zachowania autystyczne, chociaż nie są zamierzone, mogą powodować poważne problemy. Mogą powodować zakłopotanie (zarówno dziecka, jak i jego opiekuna); mogą być powodem zranionych uczuć, a nawet gniewu. Niewłaściwe zachowania w środowisku mogą prowadzić do ostracyzmu lub wykluczenia dziecka z ważnej dla niego grupy lub ograniczać możliwość korzystania z wielu wydarzeń. Nie zawsze łatwo jest odróżnić zachowania „autystyczne” od „niewłaściwego zachowania”.
Jeszcze może być trudniej, aby znaleźć odpowiedź na pytanie co z tym zrobić i w jaki sposób, a może nic nie robić?
8 kroków to program psychoedukacyjny dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym stosowany w formie grupowej.
Warsztat dla rodziców – jak bawić się z dzieckiem z autyzmem
Istnieje jeden problem wspólny dla wszystkich małych dzieci ze spektrum autyzmu, są to trudności ze zwykłymi umiejętnościami zabawy. Ale chociaż „zabawa z dzieckiem” brzmi jak oczywistość, może być bardzo trudna dla rodzica dziecka z autyzmem.
Jak bawić się z małym dzieckiem ze spektrum autyzmu? Czy znalazłeś narzędzia lub sztuczki, które pozwolą Ci zachować energię i być kreatywnym?
W trakcie warsztatu rodzice dowiedzą się o różnych metodach terapii ukierunkowanych specjalnie na zapewnienie rodzicom narzędzi do zabawy z ich dziećmi oraz do rozwoju komunikacyjnego i poznawczego.
Z warsztatu wyjdą z wieloma pomysłami do zabawy.