top of page

Program warsztatów

Konsultacje do rodziców

 

Rozwiąż swoje obawy i rozwiąż problem korzystając z profesjonalnej konsultacji. Pomożemy Ci w ustaleniu priorytetów i opracowaniu planu działania, wykorzystując sprawdzone strategie z ponad 20-letniego doświadczenia we wspieraniu rodziców i rodzin oraz jako rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami nierozwojowymi.

Program wsparcia dla rodziców małego dziecka z autyzmem, które otrzymało diagnozę.

  • Przeznaczony dla rodziców, których dziecko otrzymało diagnozę zaburzenia ze spektrum autyzmu.

  • Pomaga rodzicom wypracować dobre praktyki we wspieraniu dziecka od najmłodszych lat.

  • Pomoże Ci zrozumieć autystyczne spektrum Twojego dziecka; zrozumieć jego świat, nawiązać kontakt i znaleźć sposoby na rozwój interakcji i komunikacji.

  • Pomoże rozumieć komunikaty jakie przekazuje dziecko swoim zachowaniem.

  • Pomoże zdobyć wiedzę o podzielić się pozytywną praktyką jak organizować czas dziecku i rodzinie.

  • „Czas na zabawę!” – jak bawić się z dzieckiem.

Grupy wsparcia

Grupa wsparcia dla rodziców - rusza od października 2023

To comiesięczne spotkania dla rodziców dzieci korzystających z usług Centrum Mia Mente.

Te sesje warsztatowe, które kładą nacisk na wymianę pomysłów i praktyczne uczenie się. Podziel się swoimi historiami, pytaniami

i uczuciami na temat bycia rodzicem dziecka z ASD. Są to spotkania dla rodziców, którzy chcą połączyć się z innymi rodzicami przeżywającymi te same wyzwania i radości. Rodzice dzielą się historiami, sukcesami i udzielają rad tym, którzy mają trudność

 

Grupa dla rodziców – 8 kroków jak pracować z dzieckiem z trudnymi zachowaniami

 

Czasami zachowania autystyczne, chociaż nie są zamierzone, mogą powodować poważne problemy. Mogą powodować zakłopotanie (zarówno dziecka, jak i jego opiekuna); mogą być powodem zranionych uczuć, a nawet gniewu. Niewłaściwe zachowania w środowisku mogą prowadzić do ostracyzmu lub wykluczenia dziecka z ważnej dla niego grupy lub ograniczać możliwość korzystania z wielu wydarzeń. Nie zawsze łatwo jest odróżnić zachowania „autystyczne” od „niewłaściwego zachowania”.

Jeszcze może być trudniej, aby znaleźć odpowiedź na pytanie co z tym zrobić i w jaki sposób, a może nic nie robić?

 

8 kroków to program psychoedukacyjny dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym stosowany w formie grupowej.

Warsztat dla rodziców – jak bawić się z dzieckiem z autyzmem

 

Istnieje jeden problem wspólny dla wszystkich małych dzieci ze spektrum autyzmu, są to trudności ze zwykłymi umiejętnościami zabawy. Ale chociaż „zabawa z dzieckiem” brzmi jak oczywistość, może być bardzo trudna dla rodzica dziecka z autyzmem.

 

Jak bawić się z małym dzieckiem ze spektrum autyzmu? Czy znalazłeś narzędzia lub sztuczki, które pozwolą Ci zachować energię i być kreatywnym?

 

W trakcie warsztatu rodzice dowiedzą się o różnych metodach terapii ukierunkowanych specjalnie na zapewnienie rodzicom narzędzi do zabawy z ich dziećmi oraz do rozwoju komunikacyjnego i poznawczego.

Z warsztatu wyjdą z wieloma pomysłami do zabawy.

Warsztaty dla Rodziców Dzieci ze Spektrum Autyzmu

Diagnoza spektrum autyzmu u dziecka, to dla większości rodziców trudny moment. Z jednej strony ulga, że wiele problemów znalazło wyjaśnienie, z drugiej lęk o to, co dalej.

Mnóstwo pytań o przyszłość, czy sobie poradzimy, czy potrafimy wspierać swoje dziecko?  

bottom of page