top of page
Dzieci podczas półkolonii

Aktywność, nauka
i wsparcie

Zbliżają się wakacje, to czas na dobry wakacyjny plan dla Waszych dzieci. Wakacje w mieście nie muszą być nudne.

Dzieci podczas półkolonii

Organizacja

Zajęcia będą organizowane w małych grupach do 8 osób. Grupa opiekują się dwie osoby dorosłe: główny prowadzący i opiekun. 

Grupy wiekowe: 

7-9 lat / 10-12 lat / 13-15 lat

Plan dnia:

7:45 –9:00 pobyt świetlicowy

9:00 -15:00 zajęcia terapeutyczno-rekreacyjne 

15:00 -16:00 gry planszowe i zabawy swobodne

 

Bilety wstępu i przejazdu komunikacją dodatkowo płatne. 

 

Terminy półkolonii:

10.07-15.07 / 17.07-28.07 / 31.07-11.08 / 21.08-28.08 

Koszt półkolonii:

1 tydzień (5 dni): 1050 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 25-30 zł/dzień, a także bilety wstępu)

2 tygodnie (10 dni): 1999 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 25-30 zł/dzień, a także bilety wstępu)

W celu poznania potrzeb Państwa dzieci udział w Półkolonii będzie poprzedzony spotkaniem z psychologiem pracującym w ramach turnusu.

 

Koszt spotkania:

100 zł / czas trwania 50 minut

Gwarantujemy wykwalifikowaną i pełną pasji kadrę.

Dziecko podczas półkolonii

Program i Atrakcje

Teatr - Kalejdoskop Emocji – zajęcia mają formę kreatywnych zabaw poprawiających świadomość samego siebie. Uczestnicy tworzą swoje będą bawić się w teatr i utrwalać zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Uczestnicy będą uczyć się ekspresji emocji, aby być lepiej wyrażać siebie i rozumieć innych.

Warsztaty Kreatywności – w czasie zajęć dzieci angażują się w różnorodne aktywności artystyczne zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Warsztaty służą przede wszystkim rozbudzaniu kreatywności i twórczego myślenia, poznaniu zasobów własnej wyobraźni. Poprzez twórczą działania utrwalają umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym i wyrażanie siebie. Kreatywność to sposób na relaks i nudę.

Warsztaty uważności w muzycznej aurze – warsztat psychologiczny wzbogacający umiejętności zdobyte podczas Treningu Umiejętności Społecznych. Zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem technik relaksacji i mindfulness. Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności uważności, a także radzenia sobie z napięciem i lękiem.

Warsztaty „Zielono Mi” – wyprawy do ZOO, spacery uważności we wrocławskich parkach i brzegiem Odry, piknik na trawie.

Trening pozytywnych relacji – Uczestnicy mają okazję zdobywać nowe kompetencje społeczne, takie jak współpraca w grupie, komunikowanie swoich potrzeb i dzielenie się doświadczaniem, wyrażanie swoich emocji i rozpoznawanie ich u innych osób oraz rozwiązywanie konfliktów.

Terapeuci i trenerki TUS zapraszają do wesołej zabawy i psychoedukacji.

Gry i zabawy, relaksacja oraz inne formy wyciszające – pod koniec każdego dnia półkolonii dajemy dzieciom przestrzeń na odpoczynek i swobodną zabawę. po dniu pełnym wrażeń zachęcamy uczestników do rozmowy czy grania w gry planszowe, a młodsze dzieci do zabaw klockami.

Półkolonie Terapeutyczno-Rekreacyjne

Celem Półkolonii terapeutyczno-rekreacyjnych jest wszechstronny rozwój dziecka. Każdego dnia oferujemy tematyczne bloki zajęć, dzięki którym dzieci w atrakcyjnych formach i zabawach będą doskonalić kompetencje społeczne, uczyć się wyrażania siebie, poznawać i realizować swoje mocne strony i doskonale się bawić. 

bottom of page