top of page
Dzieci podczas półkolonii

Aktywność, nauka
i wsparcie

Zbliżają się wakacje, a to czas na dobry wakacyjny plan dla Waszych dzieci.
Wakacje w mieście nie muszą być nudne.

Dzieci podczas półkolonii

Organizacja i terminy

Zajęcia będą organizowane w małych grupach do 8 osób.

Grupą opiekują się dwie osoby dorosłe - główny prowadzący i opiekun. 

Plan dnia:

7:45 – 9:00 - pobyt świetlicowy

9:00 - 15:00 - zajęcia terapeutyczno-rekreacyjne 

15:00 - 16:00 - gry planszowe i zabawy swobodne
 

Terminy półkolonii:

  • 01.07 - 05.07

  • 08.07 - 12.07

  • 15.07 - 19.07

  • 08.08 - 14.08

  • 19.08 - 23.08

Koszt półkolonii:

1 tydzień (5 dni): 1050 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 30 zł/dzień, a także bilety wstępu i komunikacja)

2 tygodnie (10 dni): 1999 zł (dodatkowo płatne jest wyżywienie – dwudaniowy obiad – ok. 30 zł/dzień, a także bilety wstępu i komunikacja)

W celu poznania potrzeb Państwa dzieci udział w Półkolonii będzie poprzedzony spotkaniem z dzieckiem i z psychologiem.

Spotkanie jest konieczne, gdy dziecko nie korzystało dotychczas z usług Mia Mente.

Koszt spotkania: 100 zł / czas trwania 30-40 minut

Kwestionariusz kwalifikacyjny dostępny tutaj: >LINK<

Dziecko podczas półkolonii

Program i Atrakcje

Teatr - Kalejdoskop Emocji – zajęcia mają formę kreatywnych zabaw poprawiających świadomość samego siebie. Uczestnicy będą bawić się w teatr i utrwalać zdobyte przez siebie umiejętności społeczne. Uczestnicy będą uczyć się ekspresji emocji, aby być lepiej wyrażać siebie i rozumieć innych.

Warsztaty Kreatywności – w czasie zajęć dzieci angażują się w różnorodne aktywności artystyczne zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Warsztaty służą przede wszystkim rozbudzaniu kreatywności i twórczego myślenia, poznaniu zasobów własnej wyobraźni. Poprzez twórcze działania utrwalają umiejętności zdobyte podczas innych zajęć, takie jak współpraca oraz niesienie pomocy innym i wyrażanie siebie. Kreatywność to sposób na relaks i nudę.

Warsztaty uważności w muzycznej aurze – warsztat psychologiczny wzbogacający umiejętności zdobyte podczas Treningu Umiejętności Społecznych. Zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem technik relaksacji i mindfulness. Celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności uważności, a także radzenia sobie z napięciem i lękiem.

Warsztaty „Zielono Mi” – wyprawy do ZOO, spacery uważności we wrocławskich parkach i brzegiem Odry, piknik na trawie.

Trening pozytywnych relacji – Uczestnicy mają okazję zdobywać nowe kompetencje społeczne, takie jak współpraca w grupie, komunikowanie swoich potrzeb i dzielenie się doświadczaniem, wyrażanie swoich emocji i rozpoznawanie ich u innych osób oraz rozwiązywanie konfliktów. Terapeuci i trenerki TUS zapraszają do wesołej zabawy i psychoedukacji.

Gry i zabawy, relaksacja oraz inne formy wyciszające – pod koniec każdego dnia półkolonii dajemy dzieciom przestrzeń na odpoczynek i swobodną zabawę. Po dniu pełnym wrażeń zachęcamy uczestników do rozmowy, czy grania w gry planszowe, a młodsze dzieci do zabaw klockami.

Półkolonie Terapeutyczno-Rekreacyjne
Oferta 2024

Celem Półkolonii terapeutyczno-rekreacyjnych jest wszechstronny rozwój dziecka. Każdego dnia oferujemy tematyczne bloki zajęć, dzięki którym dzieci w atrakcyjnych formach i zabawach będą doskonalić kompetencje społeczne, uczyć się wyrażania siebie, poznawać i realizować swoje mocne strony i doskonale się bawić. 

Gwarantujemy wykwalifikowaną i pełną pasji kadrę.

bottom of page