top of page

Pomóż Twojemu dziecku rozwiązać jego językowe wyzwania

Terapia Logopedyczna
i Neurologopedyczna

Logopedia może być bardzo skutecznym narzędziem do pomocy dzieciom z problemami mowy i komunikacji oraz pomóc im w osiągnięciu sukcesu w szkole i życiu.

Opis terapii

Terapia mowy koncentruje się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych dziecka poprzez rozwój receptywnych, ekspresyjnych i pragmatycznych umiejętności językowych.

Obejmuje naukę funkcjonalnego używania słów, których uczy się dziecko, wyrażania siebie za pomocą języka mówionego lub gestów oraz uczenia się, kiedy i jak komunikować się w społecznie akceptowalny lub odpowiedni sposób. Jedną z największych przeszkód do pokonania, gdy u dziecka zdiagnozowano ASD, może być komunikacja.

Terapia mowy jest stosowana nie tylko w przypadku trudności w komunikowaniu się.

Może również pomóc w umiejętnościach motorycznych i poznawczych. Logopedzi wykorzystują różnorodne formy komunikacji: takie jak komunikację niewerbalną, język werbalny oraz komunikację alternatywną (AAC).

Proponujemy usługi logopedyczne w różnych formach:

 

  • sesje indywidualne,

  • w diadzie i/lub w grupach


Każdy z naszych logopedów współpracuje z innymi specjalistami z zespołu: psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą oraz terapeutą zajęciowym, aby zapewnić dziecku wszechstronny rozwój.

bottom of page